فرماندار اردبیل:

نقش محوری کتابخانه‌های عمومی در تامین مطالبات فرهنگی جامعه

کد خبر : 795 شنبه 28 خرداد 1401 - 09:42:52

فرماندار اردبیل بر ضرورت مراکز فرهنگی در روستاهای پر جمعیت اردبیل تاکید کرد و گفت: کتابخانه‌های عمومی در تامین مطالبات فرهنگی جامعه نقش موثری ایفا می‌کنند.

سیدمحمد اعتماد اعجازی ۲۸ خرداد در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی  با اشاره به ضرورت ایجاد مراکز فرهنگی در روستاهای اردبیل، اظهار کرد: اداره کتابخانه‌های عمومی باید تمهیدات لازم را به منظور توسعه زیرساخت‌های کتابخانه‌ای در روستاهای پرجمعیت پیش‌بینی کند تا اعتبارات ساخت و تجهیز این مراکز از طریق فرمانداری اردبیل تخصیص داده شود.
فرماندار اردبیل افزود: با هدف ارتقای فرهنگی جامعه باید زیرساخت‌های فرهنگی بویژه کتابخانه‌های عمومی در جامعه گسترش پیدا کند و با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جهت ارتقای سرانه مطالعه در جامعه تلاش شود.
به گفته اعتماد اعجازی، نهادهای متعددی در حوزه‌های فرهنگی در حال فعالیت هستند و برنامه‌ریزی برای بهره‌مندی از ظرفیت این نهادها و ادارات و غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان مورد توجه مسئولان شهرستان قرار بگیرد.
در ادامه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی در تامین مطالبات فرهنگی جامعه نقش موثری ایفا می‌کنند و خدمات این مراکز فرهنگی بویژه در دوران امتحانات دانش‌آموزان و دانشجویان در بخش سالن‌های مطالعه چشمگیر است.
پروانه رضاقلی زاده ادامه داد: برای پاسخ‌گویی به نیازهای مطالعاتی و آماده‌سازی سالن‌های مطالعه برای قشر دانشجو و دانش‌آموز اقدامات قابل‌توجهی انجام شده و علاقه‌مندان به کتابخوانی می‌توانند از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ عصر در کتابخانه‌های دوشیفتی از خدمات این مراکز استفاده کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همچنین از ارائه مجوز راه‌اندازی به سالن‌های مطالعه خصوصی خبر داد و گفت: در اردبیل چهار باب سالن مطالعه خصوصی( باران، حکیمان، ریحانه، فرزانگان) مجوز فعالیت خود را از این مرکز دریافت کرده‌اند و اقدامات لازم برای صدور مجوز ۲ باب سالن مطالعه خصوصی هم در حال اقدام است.
وی اضافه کرد: سالن مطالعه کتابخانه شهید مطهری اردبیل واقع در خیابان شهید مطهری تا ساعت ۲۳ شب فعال بوده و در اختیار علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی است.
 

خبرنگار: سمیه درازی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]