مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل خبر داد:

افزایش مصرف گاز طبیعی خودرو در اردبیل

کد خبر : 399 دوشنبه 11 بهمن 1400 - 08:51:46

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: مصرف گاز طبیعی در سوخت خودروها طی ۳۰۶ روز گذشته سال جاری در سطح استان اردبیل، نزدیک به ۱۹۵ میلیون مترمکعب بوده که در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۶.۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش سیناپرس اردبیل، سید حجت مدنی روز گذشته با اعلام این خبر افزود: بیش از ۳۸ درصد سوخت خودروها در استان به گاز طبیعی فشرده اختصاص دارد.
وی اظهار کرد: استان اردبیل به لحاظ مصرف سی‌ان‌جی به‌عنوان سوخت خودرو جز استان‌های پیشرو در کشور محسوب می‌شود که میانگین مصرف این فرآورده در استان از میانگین مصرف سوخت کشور بالاتر است.
مدنی با اشاره به پتانسیل تولید گاز طبیعی فشرده در کشور تصریح کرد: تلاش شده سهم گاز طبیعی در سبد سوخت کشور افزایش یابد و از سوی دیگر باتوجه‌به اینکه شبکه گاز در سراسر استان گسترده شده است، امکان استفاده از این سوخت به‌عنوان سوخت خودروها وجود دارد.
این مسئول افزود: با دارابودن ۶۹ باب جایگاه عرضه سی‌ان‌جی، به طور میانگین روزانه بالغ بر ۶۳۸ هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده به خودروهای گازسوز در سراسر استان توزیع شده است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل ادامه داد: بر اساس رتبه‌بندی جدید مناطق ۳۷ گانه کشور، این منطقه با کسب ۳۸.۹ درصد رتبه اول جایگزینی مصرف بنزین موتور با سی‌ان‌جی در بخش حمل‌ونقل سبک در آذرماه سال جاری را به خود اختصاص داده است.

خبرنگار: سمیه درازی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]